Al wat goud is C Pam Zhang

Al wat goud op de bergen is

Tijdens de Amerikaanse goudkoorts vluchten twee kinderen door het Wilde Westen met het lijk van hun vader in een kist.

Samenvatting

Ba sterft gedurende de nacht, Ma was al verdwenen. De Chinees-Amerikaanse Lucy en Sam, twaalf en elf jaar, zijn plotseling alleen en op de vlucht. Ze laten het berooide, stoffige Amerikaanse mijnstadje achter zich en zwerven met het lichaam van hun vader door een meedogenloos landschap, bezaaid met gigantische buffelbotten, tijgerpootafdrukken en vol met onbetrouwbare bandieten, op zoek naar een plek om Ba te begraven en opnieuw te beginnen.

Al wat goud op de bergen is is een overweldigend avonturenverhaal dat de stereotypen van de klassieke western op zijn kop zet. Een onvergetelijk verhaal over het verlangen van een immigrantenkind naar een thuis, en een opmerkelijke roman over familieleden die door herinneringen en geheimen verbonden zijn.

Goed om te weten

  • Longlist Booker Prize 2020
  • Een van Barack Obama’s Favoriete Boeken van 2020
  • Voor lezers van Colson Whitehead, Ocean Vuong en Jesmyn Ward
  • Actuele thema’s: gender, racisme en immiganten
  • Prachtige gebonden uitgave, met goudfolie

Specificaties

Specificaties

ISBN: 9789056726829
NUR: 302
Type: Gebonden
Auteur(s): C Pam Zhang
Vertaler: Anne Jongeling
Prijs: 23,99
Aantal pagina's: 336
Uitgever: Signatuur
Verschijningsdatum: 23-02-2021

Specificaties

ISBN: 9789044979848
NUR: 302
Type: E-book
Auteur(s): C Pam Zhang
Vertaler: Anne Jongeling
Prijs: 11,99 4,99
Aantal pagina's: 336
Uitgever: Signatuur
Verschijningsdatum: 23-02-2021

Specificaties

ISBN: 9789046175149
NUR: 302
Type: Luisterboek
Auteur(s): C Pam Zhang
Vertaler: Anne Jongeling
Voorlezer: Phaedra Kwant
Prijs: 15,99
Aantal pagina's: 34351
Uitgever: Signatuur
Verschijningsdatum: 09-07-2021

Leesfragment

Goud

Ba sterft ’s nachts, nu moeten ze op zoek naar twee zilveren
dollars.
Tegen de ochtend stampvoet Sam in een bozig ritme, maar
Lucy wil toch voor het weggaan iets zeggen. Stilte weegt zwaar
op haar schouders, drukt en drukt tot ze zwicht.
‘Sorry,’ zegt ze tegen Ba in zijn bed. Het laken dat hem
toedekt is het enige propere oppervlak in dit donkere en stoffige
hok, tot in alle hoeken en gaten zwart van de steenkool. Ba
lette bij leven niet op rommel en in de dood gaat zijn gemeen
samengeknepen blik er straal langs. Langs Lucy. Recht op Sam
af. Sam de oogappel, het ronde bundeltje ongeduld dat in te
grote laarzen bij de deur staat te trappelen. Sam die aan elk
woord van de levende Ba hing ontwijkt nu zijn blik. Het treft
Lucy als een mokerslag: Ba is echt weg.
Wroetend met blote tenen in de aardevloer zoekt ze naar
woorden om Sam te bereiken. Balsem om jaren van pijn te
bestrijken. Stof hangt spookachtig in het licht bij het enige
raam. Geen zuchtje laat het bewegen.
Er prikt iets in haar wervelkolom.

Gerelateerde artikelen