Vrijdag (20 jaar editie)

Vrijdag (20 jaar editie)
Vrijdag (20 jaar editie)
Vrijdag (20 jaar editie) Verwacht:  12-11-2026

Sommige fouten verdwijnen niet. Ze wachten. Soms twintig jaar lang.

Samenvatting

Sandra van Dalsum is een succesvolle zakenvrouw. Ze ziet er goed uit en houdt er minnaars op na zonder dat haar echtgenoot daar een probleem van maakt. Maar Sandra weet heel goed dat ze met haar huidige, veel jongere, minnaar een grens overschrijdt. Ze besluit de relatie te beëindigen, maar voordat ze dit aan hem kan vertellen, gebeurt er iets waardoor ze alle controle verliest. Haar perfecte leven verandert in een nachtmerrie…

Ter gelegenheid van twintig jaar schrijverschap heeft Loes den Hollander haar debuutthriller Vrijdag herschreven, met een compleet nieuw einde dat vertelt wat er met de personages is gebeurd sinds 2006.

Goed om te weten

  • Twintig jaar later krijgt Vrijdag een nieuw einde
  • Verslavende psychologische spanning van eigen bodem
  • Al meer dan 150.000 exemplaren van Vrijdag verkocht

Specificaties

Specificaties

ISBN: 9789400520561
NUR: 305
Type: Paperback
Auteur(s): Loes den Hollander
Prijs: 20,00
Aantal pagina's: 384
Uitgever: A.W. Bruna Uitgevers
Verschijningsdatum: 03-11-2026

Specificaties

ISBN: 9789044940169
NUR: 305
Type: E-book
Auteur(s): Loes den Hollander
Prijs: 12,99
Aantal pagina's: 384
Uitgever: AW Bruna
Verschijningsdatum: 03-11-2026

Specificaties

ISBN: 9789046182635
NUR: 305
Type: Luisterboek
Auteur(s): Loes den Hollander
Voorlezer: Debby Petter, Lisa Roxanne
Prijs: 15,99
Duur: 6 minuten
Uitgever: AW Bruna
Verschijningsdatum: 12-11-2026
Vrijdag (20 jaar editie)
Vrijdag (20 jaar editie)
Vrijdag (20 jaar editie) Verwacht:  12-11-2026
Paperback:
20,00
E-book:
12,99
Luisterboek:
15,99

Leesfragment

1

De stad puilt uit van de toeristen. Op de Oudezijds Voorburgwal staat een groep Japanners zich te verdringen voor het raam van een prostituee, die verveeld naar de belangstelling zit te staren. Het zijn allemaal mannen en ze lijken zich nogal te amuseren. Ze stoten hoge klanken uit en porren elkaar in de zij. Een van hen maakt een obsceen gebaar naar zijn kruis.
Sandra probeert hen te omzeilen door midden op straat te gaan lopen, maar ze wordt door driftig getoeter van enkele automobilisten weer naar het trottoir gedirigeerd. Ze is laat. Dit is weer eens zo’n dag waarop alles tegenzit. Eerst versliep ze zich, daarna liep het koffiezetapparaat over omdat ze de oude koffie niet had weggegooid en tot overmaat van ramp belde de accountant ook nog met allerlei vragen voor de jaarrekening op het moment dat ze moest vertrekken.
Het is al tien voor halfdrie, ziet ze op de torenklok van de kerk die in dezelfde straat staat als hotel De Beurs. Ze spreken altijd om twee uur af. Als hij maar niet heeft gedacht dat ze niet komt. Ze gaat nog sneller lopen, maar als ze bijna bij de trap is aangekomen voor de ingang van het hotel staat ze opeens stil. Het is er weer. Een echo van haar voetstappen, ergens achter haar. Iemand die haar volgt? Ze draait zich om. Geen mens ter zien. Wat is dat toch? Geïrriteerd trekt ze haar schouders op en gaat naar binnen.
‘Goedemiddag, dame.’ De vriendelijke portier glimlacht correct als Sandra het hotel binnenkomt. ‘Ik haal de lift voor u.’
Sandra zou weleens willen weten wat hij wérkelijk denkt als hij haar ziet. Hij heeft altijd als ze hier komt dezelfde onverstoorbare glimlach op zijn gezicht en zijn tekst staat óók vast. Nooit een toespeling op wat ze hier komt doen, nooit een vraag. Als ze in de lift stapt, buigt de portier galant en drukt op de knop
waar het cijfer 3 bij staat. Hij stapt weer terug en de liftdeuren sluiten zich.

Sandra zou de weg naar haar doel zelfs blind kunnen vinden. Derde etage, uit de lift rechts, de laatste kamer in de gang. Nummer 314. Het staat in sierlijk schuine gouden letters op de deur. Ze gaat snel naar binnen en loopt regelrecht in uitgestrekte armen. ‘Ik werd al ongerust,’ hoort ze, maar de rest van wat hij zou willen zeggen verdwijnt in een lange intense kus. Op deze manier beginnen ze hun geheime uren altijd: hongerig en gulzig, ongeduldig aan elkaars kleren plukkend. Sandra maakt zich als eerste los. ‘Even douchen, kom je ook?’ Ze trekt hem mee naar de badkamer.

Gerelateerde artikelen

De beste Nederlandse thrillers

Benieuwd wat de beste spannende boeken van eigen bodem zijn? Wij geven je 10 leestips voor thrillers die zich in ons koude kikkerlandje afspelen.

Blog
Lees meer

10 spannende boeken over seriemoordenaars

Het zijn de mensen die je liever niet in het echt tegen wilt komen, en toch krijgen we geen genoeg van thrillers over seriemoordenaars! Wij geven 10 leestips.

Blog
Lees meer