Zolderkind

De foto van een jongen die 150 jaar geleden uit Congo werd meegenomen naar Engeland inspireerde Lola Jaye. Een roman voor liefhebbers van Tracy Chevalier, Tracy Rees en Kate Morton.

Samenvatting

Twee kinderen. Een eeuw van elkaar verwijderd, met elkaar verbonden door een geheim.

1907: De twaalfjarige Celestine zit vast op de zolder van een statig huis aan zee. Hij werd als jongentje meegenomen vanuit zijn geboorteland en werkt nu als een onbetaalde bediende, terwijl hij droomt over zijn familie in Afrika. Ook al wordt het elk jaar moeilijker om zich zijn moeders gezicht te herinneren, of soms zelfs zijn eigen, echte naam…

Tientallen jaren later wordt Lowra, een meisje dat op jonge leeftijd haar ouders verloor, verbannen naar diezelfde zolderkamer. Onder de vloer vindt ze een oude pop en een opvallende, geregen ketting, en op de muur achter een oude kast staat iets gekrast in een onbekende taal. Het zijn dingen die haar op een bepaalde manier troost brengen, die haar het idee geven dat ze niet het enige kind is geweest op deze zolder…

‘Een ambitieuze roman, perfect uitgevoerd. Het is hartverscheurend maar ook ijzersterk, en zo, zo mooi. Dikembe is een held die ik nooit zal vergeten.’ – Tracy Rees, auteur van De rozentuin

Specificaties

Specificaties

ISBN: 9789400515499
NUR: 302
Type: Paperback
Auteur(s): Lola Jaye
Prijs: 22,99
Aantal pagina's: 528
Uitgever: AW Bruna
Verschijningsdatum: 12-04-2023

Specificaties

ISBN: 9789044934717
NUR: 302
Type: E-book
Auteur(s): Lola Jaye
Prijs: 12,99
Aantal pagina's: 480
Uitgever: AW Bruna
Verschijningsdatum: 12-04-2023

Specificaties

ISBN: 9789046177525
NUR: 302
Type: Luisterboek
Auteur(s): Lola Jaye
Prijs: 15,99
Uitgever: AW Bruna
Verschijningsdatum: 12-04-2022
Zolderkind
Zolderkind
Zolderkind
Paperback:
22,99
E-book:
12,99
Luisterboek:
15,99

Gerelateerde artikelen

Vijf vragen aan Fatma Aydemir

Een kort interview met de auteur van Schimmen, dat dit jaar op de shortlist van de Deutscher Buchpreis stond.

Blog
Lees meer

5 x De mooiste zinnen

Soms weet een auteur met één zin precies dat te zeggen waardoor alles opeens op zijn plek valt. Wij delen deze 5 mooiste zinnen daarom graag met jou.

Blog
Lees meer