Agendahedonisme

Hoe onze obsessie met tijdsoptimalisatie leidt tot een dichtgetimmerd bestaan

Een verfrissend en intellectueel tegengeluid als antwoord op de berg zelfhulpboeken over efficiëntie en productiviteit.

Samenvatting

We zijn meer dan ooit geobsedeerd door efficiëntie, productiviteiten doelmatigheid. Die waardes hebben niet alleen onze werktijd, maar ook ons privéleven gekoloniseerd. Het is de bril waardoor we ons bestaan bezien. De verinnerlijking van het kapitalistische arbeidsethos, de nieuwe digitale technologieën die in rap tempo om ons heen verschijnenen de toenemende individualisering van de samenleving zorgen ervoor dat we ons leven zien als een groot, rationeel project waar we het maximale uit moeten halen. Het gevolg is een dichtgetimmerd bestaan waarin nauwelijks ruimte overblijft voor spontaniteit, verveling en het onverwachte. Waardes die, omdat ze geen groei opleveren en niet meetbaar zijn, steeds meer worden verdrukt, maar juist zo van belang zijn voor het alledaagse leven.

Specificaties

Specificaties

ISBN: 9789400515246
NUR: 320
Type: Paperback
Auteur(s): Tom Grosfeld
Prijs: 22,99
Aantal pagina's: 248
Uitgever: Vrij Nederland
Verschijningsdatum: 13-09-2022

Specificaties

ISBN: 9789044934106
NUR: 320
Type: E-book
Auteur(s): Tom Grosfeld
Prijs: 12,99
Aantal pagina's: 248
Uitgever: Vrij Nederland
Verschijningsdatum: 13-09-2022

Specificaties

ISBN: 9789046176894
NUR: 320
Type: Luisterboek
Auteur(s):
Voorlezer: Tom Grosfeld
Prijs: 15,99
Duur: 4 minuten
Uitgever: Vrij Nederland
Verschijningsdatum: 15-12-2022

Gerelateerde artikelen

10 inzichten over het menselijk brein

De Zweedse psychiater Anders Hansen helpt je je brein beter te begrijpen en legt uit waarom we niet gemaakt zijn voor constant geluk. Hierbij 10 inzichten.

Blog
Lees meer

Non-fictie top 10 van 2022

In het afgelopen jaar zijn er weer volop inspirerende non-fictieboeken uitgekomen. Hier vind je een overzicht van de top 10 non-fictie van 2022 die zijn verschenen bij Lev. uitgevers.

Blog
Lees meer