
Erin Doom, auteur van De tranenmaker, onthult haar identiteit!

Op 13 juni verschijnt de Nederlandse vertaling van Fabbricante di Lacrime: De tranenmaker van de tot voor kort mysterieuze Erin Doom. Dé TikTok-sensatie van de afgelopen jaren! In aanloop naar het verschijnen van haar derde boek, Stigma, onthulde Doom haar identiteit; haar echte naam is Matilde en ze is een (ex-)advocaat van onder de 30.
Lees hieronder het hele interview met Erin Doom (Matilde).
Het interview met Erin Doom
‘Ik ben vrij introvert. Vanaf het begin, toen ik op Wattpad begon te publiceren, heb ik dat gedaan op een manier die bij mij past: onder een pseudoniem. Anonimiteit was een bewuste keuze, maar ook een compromis. Want ik had ook het gevoel dat ik het contact met de lezers miste, alsof ik alles op afstand beleefde. Het besluit om mezelf bekend te maken ging geleidelijk: ik ben er nu klaar voor.’
‘Nog niet, nee.’
Dat komt ooit wel, maar ik wil nu nog niet te veel details vertellen. Behalve dat ik uit Emilia Romagna kom, maar onlangs verhuisd ben naar een andere streek. Ik ben onder de dertig, geboren op 16 Mei.
‘Niet meer, nee. Ik heb me nu volledig toegelegd op het schrijven van mijn boeken.’
‘Ik heb lang gewacht op dit moment. Jezelf bekend maken betekent: aanwezig zijn. Ik kan eindelijk iedereen die mijn boeken leest in de ogen kijken. En zeggen: hier ben ik. Maar ik vind het ook spannend. Het vergt moed om jezelf te zijn.’
‘Nee het is meer dat ik bang ben om niet aan de verwachtingen van iedereen te kunnen voldoen.’
‘Toen mijn vader de krant mee naar huis nam en mijn boek in de bestsellerlijst stond. Voor het eerst een tastbaar gegeven. Daarvoor was alles virtueel: Wattpad en posts op TikTok…’
‘In het begin nog niet. Ik heb het ze verteld toen De tranenmaker werd uitgegeven door Salani. Eerst aan twee vrienden, toen mijn moeder, toen nog een vriend en mijn vader.’
‘Het beschermde me. En dat was soms heel fijn. Zoals vorig jaar op de boekenbeurs (in Turijn), toen kon ik de boekenwereld zonder angst in me opnemen. Nu, zonder die mantel, weet ik niet hoe dat zal zijn.’
‘Ik kon vorig jaar in Turijn niet eens binnenkomen bij een event waar over mij gepraat werd. De zaal was vol en ik werd weggestuurd. Ik liep rond met twee vriendinnen die beide schrijver zijn en ze werden door jonge meiden met glanzende ogen aangesproken. Zij signeerden boeken en ik maakte foto’s. Er werd me gevraagd door een meisje of ik haar pen even kon vasthouden, niemand lette op mij. Het was ongelooflijk.’
‘Helaas nog niets. Maar het vordert 😊 En we zullen snel meer bekend kunnen maken. Ik was zelf op de set, maar ik moest me voordoen als stagiair van de uitgeverij om erbij te kunnen zijn. En het wordt geweldig!’
Over het boek
Over de auteur
Erin Doom
Erin Doom is het pseudoniem van een Italiaanse schrijfster die haar carrière begon met korte verhalen op het platform Wattpad en hier meer dan 6 miljoen lezers vond, van wie ze de harten veroverde. Hierna is bij uitgeverij Magazzini Salani haar debuutroman verschenen: De tranenmaker. Dit werd een enorme bestseller, waarvan ook de filmrechten zijn verkocht. De auteur is een rechtenstudente die bij haar ouders in de regio Emilia-Romagna woon
Lees ook deze artikelen
De feelgood e-books en luisterboeken van romance-auteur Holly Hepburn
Wat is er zo fijn aan de boeken van Holly Hepburn? Eigenlijk zou ik beter kunnen zeggen: aan de werelden van Holly Hepburn. Want dat is wat zij doet met elk boek dat ze schrijft: ze creëert een complete wereld waarin je volledig wordt opgenomen.
Zomerlezen: de beste boeken voor een geslaagde zomervakantie
Ook zo'n zin in een zomer met (ont)spannende boeken lezen op je balkon, in de tuin of op het strand?! Speciaal voor jouw zomer(vakantie) hebben we een overzicht gemaakt van onze beste thrillers van dit moment. Hoef jij alleen nog maar te kiezen welke het beste past bij je (be)stemming 😉.
Leestips voor Pride (en erna)
Het is prideweek. Ooit begonnen als protest voor gelijke rechten van lhbti+’ers, nu voornamelijk een viering van gender- en seksuele vrijheid en een belangrijk moment van zichtbaarheid. Wij tippen je een aantal queer boeken, waarmee je prideweek het hele jaar lang kunt vieren.
Winterlezen: 15 boeken om te lezen tijdens de wintermaanden
Speciaal voor jouw winter hebben we toplijsten gemaakt van de beste romans, thrillers en non-fictieboeken. Zo kun je de koude wintermaanden nog gezelliger maken!
Meer inspiratie
De nieuwsbrief die je niet wilt missen
Wil jij - net als onze 30.000+ andere abonnees - graag op de hoogte blijven van nieuwe boeken, exclusieve voorpublicaties en elke maand kans maken op mooie prijzen? Schrijf je in en ontvang het laatste boekennieuws in je inbox.
Bedankt voor je aanmelding of aangepaste voorkeuren. Je ontvangt binnen enkele minuten een e-mail waarin we je vragen je eventuele aanmelding te bevestigen. Het is mogelijk dat deze e-mail in je map ongewenste e-mail terecht komt.